Dlaczego warto pozycjonować?

Sama strona w internecie nie gwarantuje ci jeszcze sukcesu. Zabawa zaczyna się dopiero wtedy gdy musisz zmusić potencjalnych klientów do tego by chcieli na nią zajrzeć. Dopiero wtedy będą mogli zapoznać się z zawartą na niej ofertą i ewentualnie z niej skorzystać.

Dlatego odpowiedź na pytanie czy warto pozycjonować stronę brzmi: TAK.


Teraz kilka słów o tym dlaczego powinno się inwestować w pozycjonowanie.

Badania pokazują, że ponad 90 procent internautów korzysta z wyszukiwarek internetowych w celu znalezienia informacji. Sama strona to za mało, trzeba ją skutecznie zareklamować wśród internetowej społeczności, a najprostszą drogą ku temu by zostać zauważonym w tłumie innych, podobnych stron jest właśnie pozycjonowanie.

Większość internautów przegląda wyniki znajdujące się na 2-3 pierwszych stronach, jeśli więc twoja strona znajduje się niżej w wynikach wyszukiwania jest niewielka szansa na to, że potencjalny klient do niej dotrze.

Im wyżej znajduje się strona w wynikach wyszukiwania tym większa szansa, że klient skorzysta z oferty. Strona która jest w czołówce wyszukiwarki jest bowiem dla internauty jasnym komunikatem, o tym, że zależy nam żeby do niego dotrzeć i że jest on dla nas ważny.

 

Podsumowując – jakie korzyści niesie ze sobą pozycjonowanie strony:

  1. Wzrost liczby wizyt na stronie, co przekłada się na wzrost ilości klientów możliwość dotarcia do konkretnej grupy, precyzyjne pozycjonowanie gwarantuje trafienie w grupę zainteresowaną daną branżą.
  2. Niskie koszty pozycjonowania, w porównaniu z innymi formami reklamy są to rzeczywiście niewielki koszty, dzięki temu jest to dobry sposób promocji także dla małych i średnich firm o niewielkim budżecie.
  3. Pozycjonowanie daje realne wyniki, a ich rezultaty są długotrwałe, przy właściwym doborze kluczowych fraz pozycjonowanie znacząco zwiększa ruch na naszej stronie.
  4. Bujny rozwój internetu to także coraz łatwiejsze drogi dotarcia do klientów nie tylko w kraju ale i za granicą.
  5. Obecność naszej firmy w sieci znacząco podnosi jej wiarygodność w oczach potencjalnych klientów.
  6. Duża konkurencja i coraz więcej firm reklamujących się w sieci po powód do tego aby bardziej się starać by to właśnie nasza firma została dostrzeżona przez internautów.
  7. Stale rosnąca liczba internautów, którzy właśnie w wyszukiwarkach szukają interesujących ich informacji

Źródło: blog.ci.net.pl

 

 

Podaj swój numer telefonu

a oddzwonimy do ciebie w ciagu kilku godzin.

×