Jak działa pozycjonowanie? - trochę teorii

Pojęcie pozycjonowania  

Pozycjonowanie stron najprościej mówiąc polega na takim dostosowaniu strony, by po wpisaniu w wyszukiwarce danego słowa lub frazy, witryna pokazała się na jak najwyższej pozycji w wynikach wyszukiwania. Jest to niezwykle skuteczny sposób promocji nie tylko samych stron internetowych, ale i całej firmy, przynoszący niewiarygodne korzyści i znaczny wzrost popularności pozycjonowanego serwisu.

            Pozycjonowanie miedzy innymi polega na przygotowaniu strony (optymalizacji) oraz na budowaniu "link popularity" i nawiązywaniu współpracy z serwisami reklamowymi.

            Promocja stron i reklama internetowa poprzez pozycjonowanie strony www jest prawdopodobnie najtańszą i najbardziej skuteczną formą reklamy dla firm i osób prywatnych.

            Stopniowy, długotrwały proces pozycjonowania strony internetowej może sprawić, że stronę www będzie odwiedzać duża rzesza zainteresowanych internautów, którzy będą trafiali do niej z wyszukiwarek.

Popularność wyszukiwarek internetowych w Polsce:

* Źródło: Gemius SA, gemiusTraffic, 03/2009

Profesjonalne pozycjonowanie polega na systematycznie wykonywanych zabiegach związanych z promocją strony internetowej, w skład których wchodzi wiele czynności, a wśród głównych można wymienić między innymi:

  • optymalizacja kodu strony internetowej pod kątem tzw. robotów sieciowych wyszukiwarek;
  • systematyczne promowanie strony w sieci przy pomocy linków ze stron partnerskich;
  • tworzenie artykułów o usługach firmy i umieszczanie ich w Internecie;
  • optymalizacja treści witryny pod kątem promowanych wyrażeń kluczowych (tzw. SEO copywriting)


Podaj swój numer telefonu

a oddzwonimy do ciebie w ciagu kilku godzin.

×