Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Czcionka
Treść
Kontakt
5 najczęściej zadawanych pytań dotyczących CMS

5 najczęściej zadawanych pytań dotyczących CMS

01.02.2022 | Porady | Autor: Katarzyna Jana

Często dostajemy od klientów pytania dotyczące systemu zarządzania treścią CMS. Poniżej przedstawiamy kilka najczęściej pojawiających się pytań wraz z odpowiedziami.

1. Dlaczego tekst wrzucany do edytora tekstu wygląda inaczej niż na stronie internetowej?

Zazwyczaj związane jest to z zaawansowaną budową  szablonu. Edytor przyjmuje tekst w wersji podstawowej i zapisuje go w bazie  danych, a szablon narzuca dodatkowe style.

 

2. Dlaczego po wstawieniu zdjęć na stronę są one za duże i brzydko przesuwają tekst?

Przede wszystkim pamiętaj, że strona internetowa nie jest programem graficznym służącym do obróbki zdjęć. Dlatego zanim dodasz zdjęcie na swoją stronę internetową przygotuj je odpowiednio dopasowując i zmieniając jego rozmiar, format, wagę i rozdzielczość

 

3. Dlaczego miniaturki w  galerii są różnej wielkości lub obcięte?

Jeżeli w Twojej galerii znajdują się obrazy o różnych proporcjach, to miniaturki mogą się różnie generować. Zadbaj o to, aby wszystkie obrazy miały ten sam format i układ (nie mieszaj zdjęć pionowych z poziomymi). Jeżeli jednak zależy Ci, aby na stronie mieć zdjęcia w orientacji pionowej i poziomej, poproś programistę, aby w szablonie wyłączył zabezpieczenia CSS ujednolicające widok miniaturek i odblokował płynną zmianę proporcji.
Pamiętaj, że może to spowodować brzydki efekt kafelków o chaotycznych rozmiarach.

 

4. Dlaczego po dodaniu nowej strony nie pojawia się ona w menu?

Dodanie strony i artykułu do struktury strony nie jest jednoznaczne z dodaniem linku w menu strony. Zazwyczaj struktura strony jest dużo większa niż zawartość menu, które często nazywane jest nawigacją .
Aby dodać nowo utworzony artykuł do menu strony, musisz dodać link w module, który najczęściej nazywa się po prostu menu lub nawigacja.

 

5. Jak wstawić zdjęcie w środku tekstu?

Jest na to kilka sposobów. Najbardziej poprawny to taki, który spowoduje skopiowanie obrazka na serwer (upload), a następnie wstawienie go do artykułu bezpośrednio z serwera, gdzie jest strona (za pomocą kodu Img).
Zatem ustaw kursor tam gdzie ma zostać wstawiony Twój obrazek i użyj funkcji „wstaw obraz” lub „media i obrazy” i sprawdź, czy na Twojej liście obrazów znajduje się ten, który chcesz wstawić. Jeżeli go nie ma to wgraj go ze swojego komputera używając funkcji „upload”. Podwójne kliknięcie obrazka lub wciśnięcie „wstaw” spowoduje dodanie twojego obrazka. Jeżeli nie jest on opłynięty tekstem możesz użyć funkcji wyrównaj do strony prawej lub do strony lewej.
Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest użycie grid RWD, który podzieli Twój tekst na kolumny. W jednej kolumnie będzie tekst, a w drugiej zdjęcie.

 

Jeżeli też masz pytania dotyczące CMS, napisz do nas! Chętnie na wszystkie odpowiemy!

 

Zdjęcie Katarzyna
Autor Artykułu:
Katarzyna Jana

email: katarzyna.jana@webimpuls.pl

Napisz do autora!