Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Czcionka
Treść
Kontakt

Blog

Sekrety Google

Google jest coraz większą firmą i coraz częściej zaskakuje nas swoimi usługami. Niestety nie wszystkie funkcje są takie oczywiste i widoczne na pierwszy rzut oka. Każdy chciałby znać sekrety, sztuczki i skuteczne metody na okiełznanie wszechobecnego Google ale nie zawsze jest to możliwe. W tym dziale chcielibyśmy się z wami podzielić sekretami Google, które udało nam się poznać. Zapraszamy do współtworzenia tego działu ... jeżeli tylko wiesz coś o Google o czym jeszcze nie napisaliśmy to napisz do nas na adres biuro@webimpuls.pl a zostaniesz nagrodzony.

Strony internetowe zgodne z WCAG
Strony internetowe zgodne z WCAG

11.12.2020

WCAG

W otaczającym nas świecie Internet stał się bardzo ważnym źródłem informacji, edukacji czy komunikacji ze światem zewnętrznym. Obecnie każdy z nas ma dostęp do internetu na swoim telefonie, komputerze czy tablecie. Dzięki tym urządzeniom w każdym miejscu i czasie możesz słuchać swojej ulubionej muzyki, czytać książki, (...)

Deklaracja zgodności WCAG
Deklaracja zgodności WCAG

09.12.2020

WCAG

Deklaracja dostępności WCAG to element strony internetowej informujący, że strona jest dopasowana do wytycznych WCAG, które są wymagane przez polskie prawo.(...)

Animacje na stronie vs. WCAG
Animacje na stronie vs. WCAG

04.12.2020

WCAG

Podczas zapoznawania się z wytycznymi o animacjach na stronie WWW w kontekście WCAG najczęściej spotykamy się z opinią, że należy je całkowicie wyłączyć. Ale czy tędy droga? Czy to jest najlepsze rozwiązanie? A może w ogóle lepiej nie mieć animacji na stronie internetowej?(...)

Walidatory WCAG
Walidatory WCAG

02.12.2020

WCAG

Jako agencja reklamowa tworząca strony internetowe między innymi dla urzędów i administracji publicznej często jesteśmy kontrolowani przez klientów przez pryzmat walidatorów WCAG.(...)

Wysoki kontrast dla WCAG 2.1
Wysoki kontrast dla WCAG 2.1

30.11.2020

WCAG

Wysoki kontrast to podstawowa funkcja znajdująca się na belce WCAG na stronach internetowych, które chcą być zgodne ze standardem o dostępności treści cyfrowych. Mimo, że dla użytkowników taka funkcja i jej działanie wydają się proste, to technicznie jej realizacja dla twórcy strony internetowej jest już większym i czę(...)

Belka z funkcjami WCAG 2.1 na stronie internetowej
Belka z funkcjami WCAG 2.1 na stronie internetowej

27.11.2020

WCAG

W tym artykule opowiem z jakimi wyzwaniami wiąże się implementacja na stronie internetowej dodatkowej belki z funkcjami dla osób niepełnosprawnych.(...)